Kérdezzen Dr. Hertelendytől: +36209648418    ugyfelszolgalat@drhertelendy.com

Rendeljen ingyenes szállítással és EXTRA 10% automatikus kedvezménnyel: 20.000 Ft felett!

Bőrápolási gyógyszerészi tanácsok

Dr. Hertelendy gyógyszerészi tanácsai érdes száraz bőr esetén

Védőkrém
Hámló bőr
Megvastagodó bőr
Kiszáradó kéz bőr
Berepedező kéz bőr
Szűrés törlése
Dr. Hertelendy gyógyszerészi tanácsai érdes száraz bőr esetén

Mindenki ismeri az érzést, amikor hirtelen látványosan kiszáradnak a kezeink. Kezdetben enyhén, majd egyre erősebben érdessé válik a bőr, napról-napra egyre "smirglisebb" állapotot öltve.

Azt szoktam mondani, hogy az igazán extra száraz kéz bőre számomra olyan, hogy ha összedörzsöli a kezeit, akkor "serceg".

Szóval az extra száraz, hámló, netán berepedező bőr nem egy nap alatt jön létre, mielőtt hámló barázdáltan berepedező, gyakran viszketéssel kisért bőrhámlássá alakulna, vannak "előjelei" a kéz kiszáradásának.

 

Általában akkor nézhetünk farkas szemet a hámló berepedező viszkető, netán gyulladt bőrrel, amikor nem kezdjük el az első száraz bőrtünet megjelenésekor kezelni, ápolni a bőrt és megvárjuk, amíg fájdalmas vagy kellemetlen hámló bőrtünetekké fajul a kéz kiszáradása.

 

Fontos lenne a komplex és megfelelő bőrápoláson túlmenőleg a bőr szárazság okainak kiderítése, amely segítheti a kéz regenerálódását is, ha rájövünk, hogy vajon mitől van!

 

Leggyakoribb okok a kéz érdes, erős kiszáradása esetén:

  • vegyi anyagok
  • munkahelyi ártalmak (oldószerek, vegyszerek, permetszerek stb.)
  • bármilyen irritatív anyag, amely allergiás reakciót vált ki, amelynek gyakorta az első tünete a bőr érdesedése és erős kiszáradása
  • gyomnövények okozta bőrirritáció (kertészkedés)
  • hideg időjárás, hideg ekcéma
  • hideg közegben való munkavégzés pl: hűtőházak, húsüzemek, stb.

 

Általánosságban elmondható, hogy az alábbi okok befolyásolják szélesebb értelemben véve a kéz bőrének állapotát:

 

 

1. Környezeti tényezők: Hideg időjárás, szél, száraz levegő, vagy túlzott napozás mind hozzájárulhat a bőr kiszáradásához.

 

2. Gyakori kézmosás vagy kézfertőtlenítők használata: A túlzott kézmosás, különösen szappanokkal, valamint az alkohol alapú kézfertőtlenítők gyakori használata kiszáríthatja a bőrt, mivel ezek eltávolítják a bőr természetes olajait.

 

3. Kémiai anyagok: Háztartási tisztítószerek, mosogatószerek, illetve egyéb vegyszerek irritálhatják és kiszáríthatják a bőrt.

 

4. Egészségügyi állapotok: Bizonyos bőrbetegségek, mint például az ekcéma vagy a psoriasis, okozhatják a bőr szárazságát. Emellett cukorbetegség, pajzsmirigyproblémák, és más betegségek is hozzájárulhatnak.

 

5. Öregedés: Az életkor előrehaladtával a bőr vékonyodik és kevesebb olajat termel, ami szárazsághoz vezethet.

 

6. Nem megfelelő hidratálás: A bőr nedvességtartalmának megőrzéséhez fontos a megfelelő hidratálás, mind belsőleg (elegendő vízfogyasztás), mind külsőleg (tápláló, védő krémek használata).

 

7. Táplálkozási hiányosságok: A vitaminok és ásványi anyagok hiánya, különösen az A-vitamin, D-vitamin, E-vitamin és omega-3 zsírsavak hiánya hozzájárulhat a bőr szárazságához.

 

 

Figyeljük magunkat, hogy milyen gyakorisággal és milyen életkörülmények, külsőleges, belsőleges vagy akár táplálkozásból, lelki állapotunkból eredhet-e vajon a kéz kiszáradása, hogy az okokat felderíthessük. 

Vezessünk Dr. Hertelendy "ÜZENŐFÜZETET" amellyel pontosan monitorozhtjuk hétköznapjainkban a bőrünk változásait és kellő kitartással kideríthetjük, hogy vajon mitől alakulhat ki akézen jelentkező bőrtünet.

Az ÜZENŐFÜZET részleteinek eléréséhez regisztrálj és írj üzenetet az ugyfelszolgalat@drhertelendy.com címünkre   és kérd ingyenesen letölthető állapotnaplózási javaslatunkat Dr. Hertelendy ÜZENŐFÜZETE néven!

MIT TEGYÜNK HA ÉRDES HÁMLÓ BŐRTŐL SZENVEDÜNK?

  • Ne tépkedjük a hámló bőrt!
  • Munkavégzéshez használjunk gumikesztyűt, ha vegyszerekkel, irritatív anyagokkal dolgozunk.
  • Éjszakára NE használjunk kesztyűt, sem cérnakesztyűt, a bőrlégzés megóvása érdekében.
  • Ne dunsztoljuk nagyon zsízos krémekkel a száraz bőrt, ne használjunk tömény olajokat a kéz ápolásához,  disznózsírt főleg ne!   Miért? Mert a zsíros olajos anyagok eltömítik a bőr pórusait, a felső hámrétegben ami hidrofil természetű, (azaz a vizes közeg felszívására képes leginkább) teljesen elzárjuk a zsírokkal a bőrlégzést és újra, egyre erősebb kiszárdással járó folyamatokat generál a bőrlégzés lefojtása.
  • Használjunk napközben mélytápláló olyan védőkrémet, amely átlélegző védőbevonatot képez a bőr felszínén, pl: Dr. Hertelendy CARE Kesztyű krémet.
  • Erős hámlás esetén komplexen kezeljük a bőrt, használjunk hámlasztó ápoló tulajdonságú krémeket.
  • Viszketés esetén ne vakarjuk sebesre az érdes bőrt, használjunk Dr. Hertelendy CARE viszketés enyhítő hűsítő gélt, vakargatás helyett!