Kérdezzen Dr. Hertelendytől: +36209648418 ugyfelszolgalat@drhertelendy.com

BŐRÁPOLÁSI GYÓGYSZERÉSZI TANÁCSOK

Hámló, érdes bőr

Kézkrém
Megvastagodó bőr
Szűrés törlése
Hámló, érdes bőr

Mitől hámlik, mitől érdesedik a bőr? A legegyszerűbb eset legtöbbször Férfiak esetében egyértelmű, akik nehéz fizikai munkát végeznek vagy valamilyen munkahelyi ártalom, kontakt anyagokkal való találkozás okozza a bőr megvastagodását. 

Ilyenek például a vízvezeték szerelők, gépészek, autószerelők, építőiparban dolgozó mesterek, akiknek fizikai munkájuk okozzák egértelműen a hámló megvastagodó bőrtüneteket. Általánosságban véve elmondható, hogy a hyperkeratózis (bőrmegvastagodás) hátterében épp úgy ezer féle ok állhat fenn, mint az ekcémánál.

Amennyiben viszketés, erős bőrgyulladás nem kíséri a hámlást, akkor nagyobb valószínűséggel külsőleges, fizikai ágensek okozhatják a hámló tüneteket.

Gyulladással, berepedezéssel, fájdalommal és erős viszketéssel társított bőrhámlás, bőrmegvastagodás esetében a kiváltó okok felderítése fogja megoldani az ekcémás panaszokat, de addig is kezelni, ápolni kell a bőrünket.

Mit tegyünk, ha berepedező érdes, megvastagosott bőrünk van?

  • NE tépkedjük le a hámló, fellazult elhalt bőrdarabokat, (ne vagdossuk kisollóval sem) mert mély sebképződést okozhatunk magunknak!
  • Ha viszket is a hámló bőr, NE vakargassuk, megelőzve ezzel a felülfertőződést és a további hámsérüléseket. Használjunk Dr. Hertelendy CARE Viszketés elleni gélt vakarózás helyett!
  • Éjszakára támogassuk a bőr regenerációját Dr. Hertelendy CARE Exxxcema ápoló krémmel!
  • Napközben okvetlen használjunk kézvédő krémet, enyhébb bőrszárazság esetén a kézre  Dr. Hertelendy  CARE Dolgos kezek krémet, vagy nagyon erős kéz szárazság, durva hámlás esetén egy kevés  Dr. Hertelendy CARE Kesztyű krémet.
  • Kerüljük a gyakori kézmosást, a kézfertőtlenítőket és szükség esetén használjunk gumikesztyűt.
  • Éjszakára ne kenjünk tömény zsíros krémeket, olajokat a száraz bőrre, mert a bőrlégzést gátolja és újra egy kiszáradásos válaszreakciót ad a bőr a túl zsíros krémekre, olajokra.
  • Ne használjunk cérnakesztyűt éjszaka és nappal ha nem muszáj ne hordjunk gumi kesztyűt sem, kivéve, ha vegyszerekkel, irritatív anyagokkal, tisztítószerekkel dolgozunk.
  • Figyeljük meg, hogy hogy reagál a kezünk a gumikesztyűre: Abban az esetben, ha romlik a bőrünk állapota, váltsunk más alapanyagú gumikesztyűre, például latex mentes, vagy nitril mentes gumikesztyűre. Egyénenként változó, hogy kinek melyik típusú gumikesztyű okoz, vagy nem okoz további irritációt.