Kérdezzen Dr. Hertelendytől: +36209648418    ugyfelszolgalat@drhertelendy.com

Rendeljen ingyenes szállítással és EXTRA 10% automatikus kedvezménnyel: 20.000 Ft felett!

Bőrápolási gyógyszerészi tanácsok

Dr. Hertelendy gyógyszerészi tanácsai mélyen berepedező sarok, talp esetén:

Sarokápolás
Sarokrepedezés
Szűrés törlése
Dr. Hertelendy gyógyszerészi tanácsai mélyen berepedező sarok, talp esetén:

A talpon vagy sarkon jelentkező bőrmegvastagodásnak, berepedezésnek ezer féle oka lehet.

Kezdve a kényelmetlen cipő használattól, pl: tűsarkú hordástól kezdve, a merev talpú munkavédelmi bakancsig, számos lábbeli okozhat rossz testarttást és súlyponteltolódást, ami a lábon is bőrmgvastagodásokat okozhat.

A cipő, bakancs rossz kialakítása is gyakran eredményez megvastagodó bőrt a talpon illetve a sarok részeken.

Magassarkú cipőt viselő Nőknél a lábtőcsontokra helyeződik a test súlypontja, ezért legtöbbször itt alakulnak ki nagyon erős bőrmegvastagodások.

A talp lágy részein kialakuló hámló, rendszeresen visszaérdesedő, viszkető és gyakran gyulladással is kísért bőrtünetek esetén legtöbbször NEM a lábbeli felelős!

Ilyenkor, ha nyomáspontnak ki NEM tett helyen jelennek meg viszkető érdes hámló foltok, érdemes belsőleges okokat és a lelki okokat is számításba venni.

Mindenek előtt, ilyen esetekben mutassuk meg bőrgyógyász szakorvosnak a talpunkat, hogy az ekcéma lehetősége fennáll-e, minden esetben orvosi diagnózis alapján kezeljük célzottan a kialakult bőrtüneteket és ennek függvényében ápoljuk sarkunk, taplunk bőrét.

 

Nagyon intenzív bőrmegvastagodás, extrém hiperkeratózis esetén sok esetben autoimmun eredetű megbetegedés is állhat a bőrtünetek hátterében, amelyhez gyakorta ízületi fájdalmak is társulhatnak.

Autoimmun érintettség esetén legtöbbször kezdetben a kis ízületeken jelentkezik a krónikus gyulladás, ujjakon, lábon, talpon, súlyosabb esetben a végtagok deformitása is kísérő tünetként jeentkezhet az autoimmun betegségek jelentős részében.

Az ujjakon jelentkező reggeli ujjmerevség és folyamatos fájdalom intő jele lehet az immunrendszer megbetegedései közül számos kórképnek! Menjünk orvoshoz, mielőtt saját magunk kitalálnánk Dr. Google segítségével, hogy mi bajunk van! Szóval fontos, hogy ne bagatelizáljuk el a taplon jelentkező gyulladással és nagyon erős bőrmegvastagodással járó tüneteket és orvosi diagnózis alapján kezeljük.

 

Mit csináljunk sarkon vagy talpon jelentkező nagyon erős bőrmegvastagodás, mélyen barázdált berepedezés esetén a lábunkkal?

  • Ne fürödjünk kádban, forró fürdőt ne vegyünk, inkább langyos vízben tusoljuk, gyorsan. A meleg víz és a hosszantartó áztatás fokozza a bőr kiszáradását.
  • Tusolás után egy kicsit felpuhul a hámló érdes bőr, ha magtól "morzsázva"pogyog a talp bőre, akkor ledörzsölhetjük róla az elhalt bőrréteget.
  • Nem kell reszelgetni, ugyanakkor nem is tilos segíteni az elhalt réteg eltávolítását habkővel, vagy sarokreszelővel. Ezzel gyorsíthatjuk a bőrmegújulás folyamatát.
  • Ügyeljünk arra, hogy mélyen berepedező sebes sarok vagy talp esetén NE vagdossuk kisollóval a bőrt, kerüljük a Gillette penge használatát is a megvastagodott bőr eltávolítására, valamint NE tépkedjük kézzel sem a hámó félig fellazult bőrdarabokat. Könnyen okozhatunk mély sebeket a fenti manőverekkel, amelyek még inkább elhúzódó sebgyógyulást fognak eredményezni. 
  • Használjunk Dr. Hertelendy CARE Exxxcema SOS krémet az erősen megvastagodó részeken és bízzuk a krémre az intenzív hámlasztást. Fontos hogy ép bőrre ne használjuk az SOS krémet, mert felmarhatja a vékony egészséges bőrt.
  • Aki szereti a "libidóromboló" éjszakai zokni viselést, nyugodtan húzhat zoknit krémezés után a lábára!
  • Végül legyünk türelmesek, kittartóan és esténként rendszeresen ápoljuk a sarkunk, taplunk bőrét a teljes regenerálódás érdekében.