A gurmar levelek triterpenoid szaponinokat, klorofill, aminosavakat, flavonolokat és gurmarint tartalmaznak A legfontosabb biológiailag aktív növényi molekulák a gymnotic savak, a triterpenoid szaponinok egy csoportja, amelyek a szacharóz (cukor), a stevia, a xylitol és a mesterséges édesítőszerek, például az aszpartám hatását gátolják.
A gurmar szabályozza a vércukorszintet, segíti a fogyókúrát.
Ez a növény a cukor rombolójaként ismert, mert az ősi időkben az áyurvédikus orvosok megfigyelték, hogy ha a gurmar levelét fogyasztják, az elnyomja a cukor ízét. Ennek a felfedezésnek köszönhetően egyre nagyobb népszerűségnek örvend, és természetes vércukor-csökkentőként újra alkalmazzák.
Fogyassz napi 0,7 ml-t (ez körülbelül 17 csepp) 2,5 dl vízben vagy közvetlenül nyelvre csepegtetve. Reggeli étkezés előtt vagy után. A délutáni órákban megismételhető a folyamat igény szerint.
Az egyszerűbb használhatóság miatt a csomagban található fakanalat is használhatod az adagoláshoz.
Amennyiben gyógyszert szedsz, ügyelj arra, hogy a gyógyszer és a gyógynövény készítmény fogyasztása között legalább 2 óra teljen el! Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
A készítményt tartsa gyermekektől elzárva! Ne szedje a készítményt, ha az összetevők bármelyikére érzékeny vagy allergiás!
Tárolás: Kérjük, tartsa száraz, hűvös helyen.
A gurmar levelei emcsak az édes ételek ízét, de a vágyat is csökkenti édes ételek után, megakadályozza, hogy a belek az emésztés folyamán elnyeljék a cukormolekulákat. Segít beállítani a vér normál cukorszintjét.
Irányítja és szabályozza a cukor iránti sóvárgás mértékét.
A gurmar cukorfogyasztás közben csökkenti annak ízét.
Elősegíti az egészséges koleszterinszintet.
A fentiekből látszik, hogy a gurmar fogyasztása az egyik legtermészetesebb mód, amely segít a normál vércukorszint elérésében és megtartásában. Mindez a növényben található vegyületnek, a gimneminsavnak köszönhető, amely elősegíti a vércukorszint normalizálását. Ez az anyag képes gátolni a zsírok és a szénhidrátok felszívódását, így a cukorbetegség kezelésében és fogyókúrák kiegészítőjeként is kitűnően használható. Csökkenti a szénhidrát utáni vágyat és az éhségérzetet is, így könnyebb elkerülni a csokoládé és a sütemények „kísértését".
A gurmar levelek kivonata csökkenti a vércukorszintet. A kutatások kimutatták, hogy a gurmar megduplázhatja a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjeinek mennyiségét, és normálisra állíthatja vissza a vércukorszintet. Az 1-es típusú diabéteszes páciensekkel végzett kutatások kimutatták, hogy a gurmar növeli az inzulin hatékonyságát. Egy speciális kutatás során pedig azok, akik gurmar levél kivonatát szedték néhány hónapig, kevesebb inzulinra szorultak. Akiknek 2-es típusú diabéteszük volt (nem inzulinfüggő diabétesz), a gurmarlevél kivonat javította a vércukorszintjüket, és kevesebb gyógyszerre szorultak.
A gurmar leveleinek elfogyasztása után a nyelv ízlelőbimbói elzsibbadnak, így nem érzünk sem édes, sem keserű ízt. Ezért kapta tehát a növény „az édes elpusztítója" (Indiában: madhu-vinashi, gurmar) nevet. A gurmar tehát fantasztikus gyógynövény, amely egyensúlyba hozza a vércukorszintet, így kitűnően alkalmazható mindkét fajta cukorbaj gyógykezelésében.
A cukor-háztartásra gyakorolt kedvező hatása mellett a gurmar (gimneminsav) étvágycsökkentő és a szénhidrát felszívódását gátló, így a szénhidrát anyagcserét szabályozó hatásáról is ismert. Egy egészséges diéta keretein belül a növény elősegíti a súlyvesztést, néhány heti rendszeres szedése után érezhető igazán hatásossága. Az optimális megoldás ahhoz, hogy elérjük a kívánt hatást, ha minden étkezéshez fogyasztunk belőle, tehát naponta háromszor.
Forrás:
Magyar Wikipédia: Gurmar (https://hu.wikipedia.org/wiki/Gurmar)
Tudományosan igazolt források:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3912882/
Fontos!
A Pranagarden étrend-kiegészítők nem tekinthetőek gyógyhatású készítményeknek és nem alkalmasak betegségek kezelésére. Használatuk nem helyettesíti a gyógykezelést, illetve szakszerű orvosi ellátást.
Az eredmények egyénenként eltérőek lehetnek, és nem garantáltak attól függően, hogy az egyén szervezete, hogy hasznosítja az összetételt.